Skip to content

Prineste TEDx Bratislava aj na vašu školu

V Indícii už dlho sledujeme podujatie TEDx Bratislava, ktoré prináša prezentácie zaujímavých ľudí o myšlienkach, ktoré stoja za šírenie. Nedávno nás organizátori oslovili s prosbou, aby sme im pomohli dostať TEDx Bratislava aj na školy na celom Slovensku. A my sme radi súhlasili. Preto uverejňujeme ich výzvu a pridávame sa k nej.

Milí učitelia,

obraciame sa na Vás s výzvou zorganizovať na svojej škole zaujímavé podujatie, ktoré Vás i Vašich študentov môže dlhodobo inšpirovať k väčšej aktivite a podnietiť v nich proaktívny a zodpovedný prístup ku štúdiu a k životu.

Môže tiež pomôcť nadchnúť Vašich študentov, aby sa zaujímali o dianie okolo seba, o vedecko-technický pokrok, umenie, spoločenské problémy a iné aktuálne témy.

Už tretím rokom organizujeme konferenciu s názvom TEDxBratislava, ktorá má za cieľ šíriť myšlienky hodné šírenia. Tak, ako aj po minulé roky, bude podujatie vysielané zároveň naživo na internete. Naším cieľom tento rok je dať možnosť nezávislým skupinám ľudí zorganizovať si online sledovanie celého alebo časti programu, a tak sa priamo zúčastniť a benefitovať zo zaujímavých prednášok rečníkov z celého sveta.

Práve žiaci a študenti našich škôl sú generáciou, ktorá sa bude musieť kreatívnym spôsobom vysporiadať s mnohými globálnymi i lokálnymi problémami. Preto dúfame, že nám pomôžete ich pozitívne „nakopnúť“, zaujať a motivovať ich k spoločenskej zodpovednosti alebo ich nadchnúť, aby sami hľadali nové riešenia a odpovede na svoje otázky.

Tím TEDx Bratislava

Tu si môžete stiahnuť manuál, v ktorom sa dozviete viac o projekte a aj o tom, ako ho dostať na vašu školu.

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ