Skip to content

Projekt “Aká má byť škola 21. storočia?” pre portál Rodinka.sk

logo rodinka.skV školskom roku 2012/13 sme sa pustili do nového projektu s názvom ”Aká má byť škola 21. storočia?” pre portál Rodinka.sk. V Indícii sa dlhodobo venujeme učiteľom a pomáhame im rôznymi spôsobmi nachádzať a realizovať inovatívne pedagogické metódy vo svojej práci.

Vďaka týmto aktivitám sa poznáme so stovkami skvelých učiteľov s množstvom skúseností. Zdalo sa nám, že je vhodná doba nadviazať komunikáciu o pedagogických inováciách aj s ďalšími dôležitými partnermi – rodičmi. Oslovili sme preto najnavštevovanejší slovenský portál Rodinka.sk určený rodičom s ponukou počas roka publikovať na ich portáli pravidelne každý týždeň články venované predstaveniu rôznych pedagogických inovácií a aj spolu s rodičmi naštartovať hľadanie podoby školy, ktorá má učiť žiakov pre život v 21. storočí. Úvodný článok, ktorý projekt predstavuje, bol na portáli rodinka.sk zverejnený vo štvrtok 6.9.2012. Nasledujúci týždeň vyjdu prvé dva články pripravené v spolupráci s PaedDr. Jánom Žabkom, spoluautorom učebníc matematiky pre 5. až 8. ročník ZŠ a budú o jeho názoroch na moderné spôsoby vyučovania matematiky a ako sa tieto prejavili v učebniciach, ktorých je spoluautorom. Sledujte teda portál rodinka.sk alebo našu stránku venovanú tomuto projektu, kde budeme postupne pridávať uverejňované články.

Ak vás myšlienka predstaviť seba a svoju prácu inovatívneho učiteľa, autora učebnice alebo pedagogického odborníka v našom projekte zaujala, neváhajte sa nám ozvať, radi s vami nadviažeme spoluprácu (predsa len záväzok vytvoriť počas roka 100 článkov nám dá zabrať). Ale budeme radi aj ak sa zapojíte do diskusií s rodičmi pod článkami na portáli www.rodinka.sk alebo na facebookovej stránke portálu Rodinka.sk.

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ