Skip to content

Spomienky na Letnú školu

Babie leto je ešte len pred nami, no Letnú školu moderných učiteľov 2012 už máme za sebou.  Preto Vám chceme aj touto formou pripomenúť príjemne prežité chvíle, spoločnosť úžasných ľudí a množstvo inšpiratívnych nápadov.

Všetkým z Vás, ktorí ste si našli čas a vyplnili dotazník na spätnú väzbu, úprimne ďakujeme.  Spätná väzba je cenný dar a my si ho veľmi vážime.

Letná škola v číslach: 30 účastníkov + 13 prednášateľov = 52 hodín kvalitného programu

Prostredníctvom dotazníka mnohí využili možnosť oznámkovať jednotlivé príspevky v rámci programu.
Víťazom sa stáva Janka Kontúrová!!  K získaniu najlepšej známky jej týmto gratulujeme!!

 

Z Vašich odpovedí vyberáme (skutočne len vyberáme, nejde o komplexnú analýzu =0):

Úvodná prednáška charizmatického P. Bera priniesla nielen nadhľad a motiváciu, ale pomkla aj k sebareflexii.  T. Hujdič sršiaci nadšením zrejme splnil svoj cieľ, keďže účastníci si želali navyše len ešte viac knižiek, viac ukážok a viac času. D. Bútora podal pôsobivú “true story”, kde sme sa dozvedeli, ako veľmi dôležité je prichytiť žiaka pri niečom dobrom. Berovci dokázali, že ak sa máme naučiť komunikovať, netreba veľa rozprávať, skôr treba používať konkrétne aktivity.

Viacerých účastníkov nadchlo pútavé, prehľadné a výstižné rozprávanie L. Kunovej. D. Skladanová predstavila nádhernú tvorbu a trpezlivo radila, ako sa k pozitívnemu výsledku dopracovať. Vinu za akékoľvek nezdary brali účastníci sami na seba. R. Baranovič ponúkol pohľad očami iných a aj cez objektív, mnohých tak správne naštartoval.  Aj IKT veci prezentoval jasne a prakticky, za čo mu patrí vďaka.  Účastníci tiež ocenili množstvo nápadov a praktických rád T. Repčeka, a hlavne jeho pozitívnu energiu a nadšenie. (V rámci dotazníka mu nik urozprávanosť nevytýkal =0).

Príspevky J. Kontúrovej boli označené ako “povinné počúvanie” pre vedenie všetkých škôl.  Odporúča sa aj naklonovanie a následná distribúcia prezentujúcej v rámci školskej siete. Účastníci ďalej odovzdávajú svoj rešpekt a kompliment protagonistom Triedy 9.A a sú vďační za možnosť nazrieť do zákulisia. A. Rynke obohatila program o praktické skúsenosti zo zahraničia a ponúkla kopu využiteľných podnetov.  

V. Burjan sa veľmi dobre počúva. Okrem audio zážitku ponúkol mnoho užitočných rád, vďaka ktorým môžu účastníci na svojej škole “hviezdiť”. Vystúpenie D. Králika bolo takmer jednotne označené za mierne chaotické a veľmi inšpiratívne. Podarilo sa mu hrou nájsť v učiteľoch to, o čom možno ani sami nevedeli. K. Dratvová s veľkou znalosťou vydávanej literatúry predostrela rôzne novinky.  Účastníci videli, počuli a sami si vyskúšali.

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ