Skip to content

Týždeň projektov o bezpečnosti na internete

Ilustračný projektový obrázokIndícia s podporou Nadácie Orange prináša nový projekt: Týždeň projektov o bezpečnosti na internete

“Zámerom projektu je poskytnúť školám možnosť a priestor zahrnúť získavanie zručností pre 21. storočie do vyučovacieho procesu.  Prostredníctvom rôznych aktivít chce projekt priblížiť učiteľom i žiakom možnosti projektového vyučovania.”

Prečo sa zapojiť?

 • Každý učiteľ môže naučiť žiakov správať sa bezpečne na internete.
 • Projektový týždeň je skvelá možnosť, ako žiakov zaujať netradičnou formou vzdelávania už začiatkom školského roka.  Spoločne môžete uvažovať o spôsoboch, akým sa o bezpečnosti na internete naučia čo najviac oni sami, a ako možno do témy zapojiť aj miestnu komunitu.  Toto úplne stačí na prihlásenie projektu do súťaže.
 • Po schválení projektu ostáva žiakom už len tešiť sa na celý týždeň zaujímavých aktivít.  Takto motivovaní žiaci sa budú s radosťou púšťať do nových výziev a neprebádaných oblastí, pretože dostanú možnosť spolupracovať na zmysluplnej aktivite presahujúcej steny bežnej triedy.  A keďže pôjde zároveň aj o súťaž, budú mať snahu vyniknúť a dokázať svoje kvality.
 • Učitelia získajú okrem zapálených žiakov a príležitosti zviditeľniť svoju školu aj možnosť bezplatne sa zúčastniť víkendového školenia.  Na ňom sa, okrem iného, dozvedia množstvo metodických postupov a rád, ktoré zužitkujú nielen pri realizácii tohto projektového vyučovania, ale aj mnohých ďalších v budúcnosti.
 • Každá škola, ktorá bude vybraná a so svojím projektovým týždňom sa zapojí do súťaže, dostane materiál v hodnote 20 € a víťazi budú odmenení vecnými cenami.
Ako môžu také projektové týždne vyzerať?  Napríklad aj takto.

Ako to bude prebiehať?

Triedy sa do súťaže prihlásia prostredníctvom on-line formuláru a v rámci neho stručne opíšu svoj projektový zámer.  Porota vyberie do súťaže najviac 50 súťažných tímov.  Vybrané tímy zrealizujú na svojej škole zamýšľaný projektový týždeň, zdokumentujú ho a do stanoveného termínu zašlú výstupy.  Výstupy z projektu budú zverejnené na webovej stránke www.indicia.sk.

Komu je projekt určený?
 • základným školám – 1. a 2. stupeň
 • stredným školám
Ako sa zapojiť?
 • Už dnes sa tešíme na množstvo zaujímavých projektov!!Úplne jednoducho.  Stačí mať zaujímavý nápad na tému bezpečnosti o internete, trochu si ho premyslieť a vyplniť prihlasovací formulár, v rámci ktorého stručne zhrniete Váš projektový zámer.  Ako základ projektového týždňa na Vašej škole môžete využiť uvedené návrhy, prípadne ich doplniť, či pozmeniť.  Alebo môžete pripraviť úplne nový, vlastný návrh projektu.
 • Prihlasovací formulár nájdete tu.
 • A samozrejme, treba to stihnúť do 14. septembra 2012.
Viac podrobností o podmienkach zapojenia sa a realizácie projektov si môžete prečítať tu.
Zároveň si môžete stiahnuť aj súhrnnú informáciu o projekte vo formáte pdf.
V prípade, že tam nenájdete všetko potrebné, neváhajte nás kontaktovať na adrese projektyorange@indicia.sk.

Projekt podporila

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

 • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
 • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
 • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ