Skip to content

Už poznáme súťažné projekty

Týždeň projektov o bezpečnosti na internete” vstupuje do druhej fázy.  Svoje projektové zámery do súťaže prihlásilo 74 škôl, pričom celkovo bolo prihlásených 85 projektových zámerov.  Ak by sa zrealizovali všetky navrhnuté projekty, o bezpečnosti na internete by sa pútavou formou naučilo 2915 žiakov.

Prihlásené projektové zámery boli hodnotené podľa viacerých kritérií. V prvom rade museli byť uvedené zámery ucelené a zmysluplné. Ich obsah musí byť zameraný na bezpečnosť na internete a aktivity v rámci nich realizované musia byť nejakým spôsobom prepojené na miestnu komunitu (rodinu, obec, atď.).  Hodnotená bola aj inovatívnosť a kreativita.

Komisia, napriek prvotnému plánu vybrať maximálne 50, posunula do súťaže spolu až 60 projektov, ktoré budú v rámci tejto iniciatívy realizované. Zoznam vybraných projektov nájdete tu. Obsahuje mená koordinátorov, názvy škôl a predbežný názov projektov. Projekty sú zoradené abecedne podľa názvu obce, v ktorej škola sídli.

Koordinátori projektov, ktorí prejavili záujem zúčastniť sa školenia, sa už najbližší víkend (21.-23.9.2012) stretávajú v Pribyline. Počas školenia sa jednak dozvedia viac o rizikách internetu a vyskúšajú si tvorbu projektových týždňov v rámci workshopov, a zároveň zažijú príjemné chvíle v kruhu inovatívnych učiteľov. Veríme, že si z tohto podujatia odnesú mnoho inšpirácií do ďalšej práce.

Viac podrobností o podmienkach realizácie projektov si môžete prečítať tu.  Zároveň si môžete stiahnuť aj súhrnnú informáciu o projekte vo formáte pdf.
V prípade, že tam nenájdete všetko potrebné, neváhajte nás kontaktovať na adrese projektyorange@indicia.sk.

Projekt podporila 

Komentáre

Máš niečo na mysli?

  1. Jaro says: 19. september 2012

    potešiteľné je, že v zozname projektov sa objavujú aj inovatívne myšlienky – fokusovanie myšlienky prevencie IT kriminality na skupinu, ktorá je v prevencii aktívne zanedbávaná – rodičov a starých rodičov

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ