Skip to content

Doplnené témy a lektori

Letná škola Moderných učiteľov je týždňové podujatie, ktoré sa bude konať v Pribyline od 10. do 16. augusta 2013.

V rámci plenárnych prednášok vystúpi Vladimír Burjan z EXAMU a bude sa spolu s účastníkmi zamýšľať nad významom otázok vo vyučovaní („Kto sa málo pýta, málo sa dozvie“). Prednášať príde aj Daniel Bútora, manažér škôl C.S. Lewisa. Celovečerný program o koučingu učiteľov má pripravený Dávid Králik, s ktorým bude znovu “parádna zábava”, ako sám hovorieva. Silvia Oleníková zo súkromnej školy Epocha porozpráva o vysokoefektívnom učení. A s veľkou pravdepodobnosťou príde aj prof. Meško, ktorý momentálne pôsobí ako prorektor UK.

Peter Farárik sa formou pravidelného krúžku podelí o skúsenosti s využívaním technológií (tvorba testov, edukačných hier, interaktívnych máp, a pod.) a porozpráva aj o spôsoboch využitia Pinterest. Fotokrúžok bude viesť Roman Baranovič. 

Pre učiteľov 1. stupňa ZŠ bude je pripravené vystúpenie Radany Lencovej, autorky písma Comenia Script, ktorá osobne povedie aj školenie na výučbu tohto nespojitého písma. Ivona Guráňová vo svojej prednáške predstaví Inovatívne metódy a metodické inšpirácie vo vyučovaní Regionálnej výchovy na 1. stupni ZŠ.

Učiteľky zo ZŠ R. Dilonga v Trstenej odprezentujú svoje skúsenosti s projektovým vyučovaním na 2. stupni ZŠ. Okrem praktických rád a diskusií s účastníkmi porozprávajú o týchto projektoch:

  • Dlholucká – Matematika: Maľujeme triedu
  • Krasuľová – Geografia a Regionálna výchova: Reportéri objavujú svet práce v škole v minulosti a dnes
  • Gáliková -Slovenský jazyk: Prvky projektového vyučovania

Miroslava Konrádová povedie workshop zameraný na využitie myšlienkových máp vo vyučovaní. Zároveň bude viesť tvorivé dielne, v rámci ktorých sa budú háčkovať drobné ozdôbky či tašky, a možno sa bude aj štrikovať. S Lenkou Kunovou si prečítame niekoľko ukážok zo slovenskej beletrie, ktoré sa odohrávajú v škole alebo o škole niečo vypovedajú. Ivana Viskupová nám v rámci večernej prezentácie cestovateľských zážitkov porozpráva o tom, ako sa dýcha na sopke a čím všetkým sú úžasné kopce nad 8 tis. metrov.

Na Letnú školu sa môžete prihlásiť do 30. júna.

Ak Vás podujatie zaujalo, budeme radi, ak informáciu o ňom posuniete ďalším ľuďom, ktorých by Letná škola mohla osloviť.

Ďakujeme a prajeme príjemný deň!!

Ak sa rozhodnete na Letnú školu prísť, tešíme sa na stretnutie v Pribyline!!

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ