Skip to content

Roadshow Moderný učiteľ odštartovala v Prievidzi

V meste Prievidza odštartovala Roadshow Moderný učiteľ svoju dvojtýždňovú púť. Najväčšie podujatie pre učiteľov na Slovensku navštívi postupne aj ďalšie mestá, a to Lučenec, Trebišov, Košice, Ružomberok, Bratislavu, Trenčín, Trstenú, Banskú Bystricu a Hurbanovo. Roadshow Moderný učiteľ si v roku 2012 prišlo pozrieť vyše 1100 učiteľov a riaditeľov škôl a v tomto roku sa očakáva návštevnosť ešte vyššia.

V spolupráci s Nadáciou Orange sme pripravili pre učiteľov zaujímavý odborný program plný noviniek z oblasti vzdelávania. Počas Roadshow si prídu na svoje jednak učitelia prvého stupňa základných škôl, ktorí sa dozvedia viac o nespojitom písme Comenia Script, a budú môcť na tému jeho využívania s lektorkou diskutovať. Budú mať tiež možnosť spoznať tajomstvo Hejného matematiky a úspechov tejto inovatívnej metodiky výučby. Pre učiteľov všetkých vzdelávacích stupňov a vedenie škôl sú určené príspevky o význame hodnotenia žiakov, o rizikách kyberšikanovania na školách, či o dôležitosti kvalitnej spolupráce škôl a rodičov.

Priestor v každom z miest dostanú aj zaujímavé aktivity lokálnych učiteľov, ktorí nielen odprezentujú svoju kvalitnú prácu, ale zároveň aj zviditeľnia svoju školu. Zámerom Roadshow Moderný učiteľ je učiteľov inšpirovať, motivovať a podporiť vzájomné zdieľanie nových metód a aktivít, ktoré im pomáhajú lepšie vzdelávať svojich žiakov. Konkrétny program Roadshow Moderný učiteľ v jednotlivých mestách možno nájsť tu.

Komentáre

Máš niečo na mysli?

 1. GabikaPa says: 14. november 2013

  Bola som účastníčkou, gratulujem moderátorovi k skvelému zvládnutiu celého dňa, organizátorom za zaujímavé príspevky, z každého sa dalo čosi preniesť do vlastnej praxe. A buletin nemá chybu – miesto na poznámky som využila priamo na Roadshow, na prvú stranu som si hrdo napísala moje meno!:) Potešili ste ma a nabili mi baterky. Vďaka.

  • Dana Palacková says: 14. november 2013

   Ďakujeme!! Vaše slová nás veľmi potešili!!

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

 • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
 • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
 • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ