Skip to content

Učíme pre život

Konferencia Učíme pre život je jedným z najväčších podujatí pre aktívnych a inovatívnych učiteľov na Slovensku. Práve učenie pre život, a nie pre učenie samotné, je to, čo sa snažíme na školách podporovať. Najbližšia konferencia Učíme pre život bude 21.-23. marca 2014 a pôjde už o 6. ročník podujatia.

Ak ste sa už konferencie Učíme pre život v minulosti zúčastnili a páčilo sa Vám, príďte znovu a pozvite aj kolegov. Ak ste ešte neboli, neváhajte a príďte podujatie zažiť na vlastnej koži

Viac informácií a prihlasovanie nájdete na tejto stránke.

Termíny:

  • konferencia sa bude konať 21.-23. marca 2014
  • prihlásiť sa možno do 28. februára 2014

Téma konferencie:

Témou tohoročnej konferencie Učíme pre život bude „Zodpovednosť vo výchove a vzdelávaní“. Pre zdravý vývoj spoločnosti je zodpovednosť jednotlivca kľúčová. Nemožno očakávať, že niekto zvonka príde a vyrieši všetky ťažkosti, krivdy a nedostatky. No my sami môžeme urobiť veľa. Zodpovednosť za svoju krajinu, za svoje okolie, za svoju školu a rodinu nesieme predovšetkým my, nie “oni”. Hľadanie dôvodov, prečo sa to a ono nedá, či hľadanie vinníkov, k riešeniu problémov nevedie.

Sme presvedčení, že je dôležité, aby sme začali (a pokračovali) od seba; od toho, čo ja môžem dnes urobiť pre to, aby bol svet lepší. Nemusia to byť hneď veľké hrdinstvá, postačia drobnosti, také malé každodenné víťazstvá.  

Prostredníctvom konferencie chceme tému zodpovednosti tlmočiť vo viacerých kontextoch. Zaoberať sa budeme jednak zodpovednosťou školy za vzdelávanie všeobecne a zodpovednosťou učiteľov za osobnostný rozvoj žiakov. Venovať sa chceme aj zodpovednosti, ktorú máme ako občania, učitelia a školy voči ďalším generáciám, a tiež aj dôvodom, prečo je tak veľmi dôležité k zodpovednosti viesť aj žiakov.

Prezentácie a videozáznamy z predošlých ročníkov nájdete na portáli ucimeprezivot.sk

Komentáre

Máš niečo na mysli?

Bez komentárov.

Trackbacks

Websites mentioned my entry.

There are no trackbacks on this entry

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentára je nutné vyplniť polia.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ