Skip to content

Česko-slovenská letná škola Moderných učiteľov 2013

V roku 2011 sme po prvýkrát pripravili letnú školu, na ktorej sa mohli stretnúť kolegovia z Čiech a Slovenska a porovnať svoje skúsenosti so vzdelávaním a zavádzaním inovatívnych prístupov na školy v oboch krajinách. Bohatý program si pripravujú navzájom, no nechýbajú ani odborné prednášky pozvaných hostí a semináre pripravené skúsenými lektormi či kurz angličtiny. Súčasťou programu je burza nápadov učiteľov, tvorivé dielne (workshopy), rozprávania a besedy o zaujímavostiach, celodenný výlet, športové, umelecké a spoločenské aktivity, súťaže a wellness.

Tento rok Vás pozývame na 3. ročník Česko-slovenskej letnej školy Moderných učiteľov. Letná škola bude opäť spojením vzdelávania spolu s aktívnym oddychom a výmenou skúseností, a bude sa konať v krásnom prostredí Bielych Karpát. Miesto je zvolené symbolicky v strede spoločnej hranice oboch štátov.

Prednášky a workshopy budú zamerané tak, aby si každý z účastníkov mohol vybrať to, čo ho zaujíma a v čom chce získavať nové poznatky a skúsenosti. K dispozícii bude aj wellnes centrum hotela, ihrisko a herné centrum s Xbox 360 a Kinectom.

Ľutujeme, ale na Česko-slovenskú letnú školu Moderných učiteľov už nie je možné sa prihlásiť. Kapacita podujatia bola naplnená. Stále sa však môžete prihlasovať na Letnú školu Moderných učiteľov v Pribyline.

Termín konania: 11. 8. – 17. 8. 2013

Termín prihlasovania: do 10. 5. 2013 (alebo do naplnenia kapacity)
Pozn.: V prípade, že sa prihlási viac účastníkov, ako je kapacita zariadenia, vyhradzujeme si právo vybrať účastníkov.

Miesto konaniaHotel Kopanice, Žítková, Česká republika

Ubytovanie:
Ubytovanie je zabezpečené v 2-posteľových izbách, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia, trezor, televízor, pripojenie na internet a krásny výhľad na obec Žítková alebo na Biele Karpaty. Niektoré izby majú aj balkóny. Hotel má k dispozícii biliard a fitness. V okolí je možnosť zahrať si bowling či tenis alebo si požičať bicykle a navštíviť neďalekú ekofarmu.

Doprava:
Vzhľadom na ťažšiu dostupnosť hotela vieme v prípade záujmu zabezpečiť dopravu autobusom z Trenčína do Žítkovej. V prípade, že by ste o ňu mali záujem, prosím, informujte nás o tom v prihlasovacom formulári. Ak sa nazbiera dostatočný počet záujemcov, pripravíme autobus, ktorý Vás bude v 11. augusta čakať v Trenčíne. O jeho odchode Vás budeme včas informovať mailom.

Poplatok: 200,-  €
Cena zahŕňa ubytovanie, plnú penziu a kompletný program na 6 dní. Pri platbe môžete využiť platobné poukazy vo výške 100 alebo 200 €.  (Poukazy možno uplatniť len raz, t.j. po ich uplatnení na túto LŠMU už nie je možné pri prípadnom odhlásení sa uplatniť poukaz na iný účel). Poplatok je potrebné uhradiť najneskôr do 15.7.2013.

Prihlasovanie príspevkov do programu:
Do programu prihlasujú účastníci 2 typy príspevkov. Jedným sú prednášky alebo workshopy a druhým sú príspevky do burzy nápadov. Z oboch typov príspevkov môžete prihlásiť maximálne jeden. Prednášky/workshopy by mali trvať 45 minút, pričom v rámci workshopov by mali byť účastníci aktívne zapojení. Príspevok v burze nápadov má max. 10 minút. V prihlasovacom formulári je potrebné vyplniť už aj názov a anotáciu k príspevku, preto si pred prihlasovaním premyslite, čím by ste do programu chceli prispieť. Ďakujeme.

Letná škola je organizovaná za podpory spoločnosti Microsoft a jej iniciatívy Partneri vo vzdelávaní.

Záverečné video krúžku animovanej tvorby, ktorý počas ČeskoSlovenskej Letnej školy moderných učiteľov 2012 pracoval:

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • spolupráca s rodičmi
  • comenia script
  • Kuzlo známky

Archív správ