Skip to content

Letná škola Moderných učiteľov 2012

Letnú školu Moderných učiteľov pre rok 2012 vo Vyšnej Boci máme úspešne za sebou.  Bolo tam úplne úžasne.  Inovatívni učitelia načerpali inšpiráciu a energiu do nového školského roka.

Čoskoro môžete očakávať prezentácie a videozáznamy z programu Letnej školy, budú umiestnené na www.ucimeprezivot.sk.

Všetkým účastníkom, ktorí si našli čas a vyplnili dotazník na spätnú väzbu, úprimne ďakujeme.  Sú to pre nás ako organizátorov, ale aj samotných prednášateľov, veľmi cenné informácie.

Prostredníctvom dotazníka mnohí využili možnosť oznámkovať jednotlivé príspevky v rámci programu.

Víťazkou sa stáva Janka Kontúrová!!  K získaniu najlepšej známky jej týmto gratulujeme!!

Z Vašich odpovedí vyberáme (skutočne len vyberáme, nejde o komplexnú analýzu =0):

Úvodná prednáška charizmatického P. Bera priniesla nielen nadhľad a motiváciu, ale pomkla aj k sebareflexii.  T. Hujdič sršiaci nadšením zrejme splnil svoj cieľ, keďže účastníci si želali navyše len ešte viac knižiek, viac ukážok a viac času. D. Bútora podal pôsobivú “true story”, kde sme sa dozvedeli, ako veľmi dôležité je prichytiť žiaka pri niečom dobrom.

Viacerých účastníkov nadchlo pútavé, prehľadné a výstižné rozprávanie L. Kunovej. D. Skladanová predstavila nádhernú tvorbu a trpezlivo radila, ako sa k pozitívnemu výsledku dopracovať. Vinu za akékoľvek nezdary brali účastníci sami na seba. R. Baranovič ponúkol pohľad očami iných a aj cez objektív, mnohých tak správne naštartoval.  Aj IKT veci prezentoval jasne a prakticky, za čo mu patrí vďaka.  Účastníci tiež ocenili množstvo nápadov a praktických rád T. Repčeka, a hlavne jeho pozitívnu energiu a nadšenie. (V rámci dotazníka mu nik urozprávanosť nevytýkal =0).

Príspevky J. Kontúrovej boli označené ako “povinné počúvanie” pre vedenie všetkých škôl.  Odporúča sa aj naklonovanie a následná distribúcia prezentujúcej v rámci školskej siete. Účastníci ďalej odovzdávajú svoj rešpekt a kompliment protagonistom Triedy 9.A a sú vďační za možnosť nazrieť do zákulisia. A. Rynke obohatila program o praktické skúsenosti zo zahraničia a ponúkla kopu využiteľných podnetov.  

V. Burjan sa veľmi dobre počúva. Okrem audio zážitku ponúkol mnoho užitočných rád, vďaka ktorým môžu účastníci na svojej škole “hviezdiť”. Vystúpenie D. Králika bolo takmer jednotne označené za mierne chaotické a veľmi inšpiratívne. Podarilo sa mu hrou nájsť v učiteľoch to, o čom možno ani sami nevedeli. K. Dratvová s veľkou znalosťou vydávanej literatúry predostrela rôzne novinky.  Účastníci videli, počuli a sami si vyskúšali.

Partnerom a podporovateľom Letnej školy Moderných učiteľov 2012 bola spoločnosť Microsoft v rámci iniciatívy Partneri vo vzdelávaní.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ