Skip to content

Škola 21

Škola 21. storočia je prístupný a praktický sprievodca pre tých, ktorí systematicky rozvíjajú svoju školu alebo sa po ceste zmeny práve chystajú vykročiť. Skôr ako hotové riešenia, stránka ponúka zdroje a podnety pre proces zmeny, ktoré si prispôsobíte podľa vašich aktuálnych potrieb.

Portál sa venuje riadeniu zmeny na škole a poskytuje cenné rady a materiály, ktoré môžete využiť pri jej zavádzaní. Život školy rozdeľuje do piatich kľúčových oblastí. Rovnako je delený aj samotný obsah stránky. Na začiatok ponúka možnosť vyplniť dotazník, ktorý vám ukáže, kde sa vaša škola nachádza. Pri zavádzaní zmeny tak jasne uvidíte, kde sa nachádzate a kam sa chcete dostať. Cestu za školou 21. storočia vám uľahčia materiály v sekciách Knižnica, Workshopy a Prípadové štúdie.

Všetky materiály nájdete na stránke Škola21.sk. Obsah stránky odborne garantuje Asociácia S. Kovalikovej – Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku www.ask21.sk. Stránka ponúka  dlhoročné skúsenosti viacerých slovenských a zahraničných inovačných škôl s programom Vysoko efektívne učenie/ Integrované tematické vyučovanie.

Stránka vznikla v spolupráci partnerov, organizácií, ktoré sa dlhodobo snažia o modernizáciu škôl, prinášajú inovácie do vzdelávacieho systému na Slovensku, organizujú viaceré odborné podujatia – konferencie, semináre, letné školy a vytvárajú metodiky a inovačné programy, ktorých cieľom je práve zmena vzdelávania a učenia sa. Taktiež iniciovali a podporujú fungovanie siete Klubov Moderných učiteľov po celom Slovensku. Kluby pôsobia ako neformálna platforma na stretávanie sa inovatívnych učiteľov, ich vzájomnú pomoc, vzdelávanie. Na vytvorení stránky sa podieľali:

Microsoft – Partneri vo vzdelávaní

Asociácia Susan Kovalikovej  – Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku /ASK/

Indícia, n. o.

P-MAT, n. o.

Nadácia pre deti Slovenska

EDEA PARTNERS

 

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ