Skip to content

Ďakovný list účastníkom konferencie Učíme pre život 2017

Milí účastníci 9. ročníka konferencie Učíme pre život 2017,

dovoľte nám za náš organizačný tím poďakovať Vám za účasť na konferencii Učíme pre život 2017. Tento ročník sa konal pod názvom „Podpora“ a aj Vaša každoročná účasť je pre nás veľkou podporou. Teší nás, že konferenciou Učíme pre život môžeme podporovať pedagógov, ktorí svojím úsilím prispievajú k vzdelávaniu a hľadajú správnu cestu pre svoje školy a kolegov. Spoločne s Vami chceme efektívne pomáhať deťom a mladým ľuďom v školách, pretože potrebujú konkrétnu a cielenú podporu.

Podporu chápeme ako úsilie, ktoré posúva vpred potenciál našich žiakov. Ich rozvoj, kreativitu, chuť pracovať, realizovať svoje sny a napredovať v živote.

Mnohí učitelia a kolegovia, ktorí prichádzajú na učiteľské konferencie sa už poznajú. Vnímali sme Vaše srdečné privítania a osobné pozdravy, keď ste sa po roku opäť stretli. Prichádzate s určitými očakávaniami, ktoré sa snažíme naplniť. Chceme, aby ste už pri príchode vnímali príjemnú, pokojnú a priateľskú atmosféru.

Práve Vy ste príkladom toho, že Vám na vzdelávaní záleží a snažíte sa realizovať podnety a nápady z konferencie do praxe v duchu podpory. Vy ste tí, ktorí podporujete rozvoj, realizáciu, kreativitu a pozitívne myslenie v školách.

Snažíme sa prístup a starostlivosť o účastníkov konferencie každým rokom zlepšovať na všetkých úrovniach a Vaša účasť nás utvrdzuje o zmysle realizovať konferenciu Učíme pre život každý rok.

Veríme, že si odnášate nezabudnuteľné zážitky a stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi a priateľmi, ktorých ste získali, ale aj obohatenia z prednášok našich hostí.

Naša konferencia slúži všetkým pedagógom základných a stredných škôl, verejných, súkromných a cirkevných. Pre všetkých by mala byť podnetom nachádzať spôsoby ako efektívnejšie vzdelávať, zavádzať zmeny, učiť inak a pre život, urobiť svoju triedu lepšou.

Získaná spätná väzba je pre nás impulzom zlepšiť organizáciu, obohatiť program konferencie. Vaša spokojnosť a podpora Vašej práce je pre nás prioritným cieľom.

Vyjadrili ste sa, že by ste prijali prednášky aj mimo prostredia školy, napr. od inšpiratívnych firiem, ktoré sa venujú edukácii. Radi prídeme aj s novinkou vo forme zasielania programu v pdf forme na Váš email, aby ste ho mohli mať vo svojich telefónoch. Mnohí pozitívne vnímate alternatívne formy v pedagogike a privítali by ste prednášku o Montessori alebo Waldorskej pedagogike. Radi by sme Vám vyhoveli.

Teší nás, že sme Vám mohli sprostredkovať stretnutie s ľuďmi, ktorých poznáte z blogov a virtuálneho prostredia (P. Farárik, J. Mottlová, manželia Berovci).

Privítali by ste aj panelové diskusie so zástupcami Ministerstva školstva a Školskej štátnej inšpekcie alebo diskusné kluby pre učiteľov.

Chceme, aby konferencia bola pestrá a témy vyvážené. Preto vždy pripravujeme témy z profesijnej oblasti a osobnostného vývoja. Niektorí by ste uvítali zmenu – viac workshopov a menej prednášok, budeme nad tým uvažovať. Bohužiaľ, náš program je tak nabitý, že je veľmi náročné vyhnúť sa tomu, aby sa niektoré prednášky neprekrývali. Chceme naďalej pozývať inšpiratívnych ľudí a postupne prezentovať aj inovatívne nápady zo zahraničia.

Zo spätnej väzby vieme, o Vašich pripomienkach, ktoré sa budeme snažiť zohľadniť pri príprave ďalšieho ročníka konferencie a odstrániť nedostatky v organizácii a koordinácii programu. Záleží nám na tom, aby bola konferencia zorganizovaná perfektne, program bohatý a inšpiratívny. Je na Vás, ako strávite čas na konferencii, veríme však, že odchádzate s novými myšlienkami a s pozitívnou energiou.

Dovoľte mi vyjadriť Vám môj obdiv vo Vašej práci a veľké ďakujem za Vašu účasť. Verím, že aj naša konferencia prispieva k prekonávaniu prípadných negatívnych javov vo Vašej pedagogickej činnosti. Zároveň však dúfam, že učenie Vám a Vašim žiakom prináša radosť.

Organizačný tím Indícia, n.o.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ