Skip to content

Uchádzame sa o 2% dane

Naším snom je krajina s kvalitným výchovno-vzdelávacím systémom, ktorý vedie žiakov k samostatnosti a zodpovednosti. – tím Indície

Cieľom našich aktivít je vybudovať a rozširovať komunitu aktívnych učiteľov. Organizujeme inšpiratívne a vzdelávacie podujatia pre učiteľov, ako napr. Indícia Roadshow, konferenciu Učíme pre život a mnohé iné. Prevádzkujeme portál www.ucimeprezivot.sk, prostredníctvom ktorého otvorene zdieľame výsledky našich podujatí.

O 2 % dane z príjmu sa uchádzame s cieľom použiť ich na sieťovanie a inšpiráciu učiteľov, a  tým nepriamo na podporu výchovy a vzdelávania žiakov na Slovensku. Vopred Vám ďakujeme za Vašu ochotu a priazeň, Vašu podporu si veľmi vážime!!

Ako darovať 2% dane Indícii?

  • Ak ste zamestnanec a nepodávate daňové priznanie, požiadajte svojho zamestnávateľa do 15. februára 2018 o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane. Zároveň si stiahnite a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% dane. Na ňom uveďte sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Túto sumu vypočítate z údajov v Potvrdení o zaplatení dane, ktoré dostanete od zamestnávateľa. Oba dokumenty najneskôr do 30. apríla 2018 pošlite daňovému úradu v mieste vášho bydliska.
  • Ak ste FO a sami podávate daňové priznanie, informáciu o darovaní 2% vpisujete priamo do vášho daňového priznania. Daňové priznanie treba doručiť a daň uhradiť do 31. marca 2018.
  • Ak ste PO a podávate daňové priznanie, informáciu o darovaní 1% (2%) vpisujete priamo do vášho daňového priznania. Daňové priznanie treba doručiť a daň uhradiť do 31. marca 2018. – Poznámka: PO môže v roku 2018 poukázať 2% dane len vtedy, ak do 31.3.2018 darovala financie vo výške min. 0,5% z dane na verejnoprospešný účel.

Údaje potrebné k darovaniu 2% dane z príjmu:
- názov: Indícia, n.o.
- právna forma: nezisková organizácia
- sídlo: Karloveská 6C, 841 04 Bratislava
- IČO: 45736286

Všetky detaily a podmienky venovania 2% nájdete na www.rozhodni.sk.

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ