Skip to content

Učíme pre život 2014

Zatiaľ posledná konferencia Učíme pre život sa konala 21.-23. marca 2014 a šlo už o 6. ročník podujatia. O tom, ako prebiehala sa dozviete aj z fotogalérie.

Téma konferencie:

Témou konferencie Učíme pre život 2014 bola „Zodpovednosť vo výchove a vzdelávaní“. Pre zdravý vývoj spoločnosti je zodpovednosť jednotlivca kľúčová. Nemožno očakávať, že niekto zvonka príde a vyrieši všetky ťažkosti, krivdy a nedostatky. No my sami môžeme urobiť veľa. Zodpovednosť za svoju krajinu, za svoje okolie, za svoju školu a rodinu nesieme predovšetkým my, nie “oni”. Hľadanie dôvodov, prečo sa to a ono nedá, či hľadanie vinníkov, k riešeniu problémov nevedie.

Sme presvedčení, že je dôležité, aby sme začali (a pokračovali) od seba; od toho, čo ja môžem dnes urobiť pre to, aby bol svet lepší. Nemusia to byť hneď veľké hrdinstvá, postačia drobnosti, také malé každodenné víťazstvá.  

Prostredníctvom konferencie sme tému zodpovednosti tlmočili vo viacerých kontextoch. Zaoberali sme sa jednak zodpovednosťou školy za vzdelávanie všeobecne a zodpovednosťou učiteľov za osobnostný rozvoj žiakov. Venovali sme sa aj zodpovednosti, ktorú máme ako občania, učitelia a školy voči ďalším generáciám, a tiež aj dôvodom, prečo je tak veľmi dôležité k zodpovednosti viesť aj žiakov.

Program konferencie na konkrétny deň si môžete stiahnuť vo formáte pdf:

Viac o jednotlivých vystúpeniach sa dočítate tu.

Prezentácie a videozáznamy z predošlých ročníkov nájdete aj na portáli ucimeprezivot.sk

Termíny:

  • konferencia sa bude konať 21.-23. marca 2014 (začiatok cca 11:00 v piatok, koniec cca 13:00 v nedeľu)
  • prihlásiť sa na konferenciu sa dalo do 10. marca 2014 (ale už len bez možnosti ubytovania v hoteli Satel)
  • uhradiť poplatok, resp. zálohu,  je potrebné do 14 dní od prihlásenia, zvyšok do 6. marca 2014 (pri úhradách na faktúru dľa uvedených dátumov splatnosti)

Šablóny prezentácií:

Ak plánujete do programu konferencie ponúknuť vlastný príspevok a chcete použiť konferenčnú šablónu na PowerPoint, nájdete ju: pre Office 2007 a 2010pre Office 97 a 2003. Použitie šablóny, samozrejme, nie je podmienkou, je to len pomôcka pre prípad, že nemáte chuť vytvárať vlastný vizuál prezentácie.

Miesto konania:

Hotel Satel sa nachádza v blízkosti železničnej aj autobusovej stanice, čiže bez problémov môžete využiť práve tento typ dopravy do Popradu. Zo stanice ste v hoteli peši do 5 minút.

Ubytovanie je zabezpečené v 2- a 3-lôžkových izbách. V hoteli možno využiť napr. športovú halu alebo masáže. Ak by ste mali chuť na prechádzku s výhľadom na Tatry, stačí vyjsť von. Z hotela je to do centra Popradu asi 5-10 minút chôdze. Okrem toho sa v blízkom okolí nachádzajú viaceré možnosti lyžovania, ale napr. aj Aquapark.

Mapka:

Generálnym partnerom podujatia je:

Partnermi podujatia sú:
                                        
Mediálnymi partnermi podujatia sú:
      

Indícia na Facebooku

Sledujte nás aj na Twittri @indiciaSK

Najčítanejšie články

RSS kanál článkov

Najnovšie videá

  • UPŽ 2018 Peter Halák - Záver konferencie
  • UPŽ 2018 Ivan Kalaš - Komenského recept na domácu paštétu, čiže Programovanie po novom
  • UPŽ 2018 Iveta Radičová - Moderný sociálny konflikt a jeho dôsledky

Archív správ