Kurz Hejného metódy pre domáce vzdelávanie - Bratislava - 10/2018

Kurz Hejného metódy pre domáce vzdelávanie - Bratislava - 10/2018

Bratislave sa bude 8-hodinový Kurz Hejného vyučovacej metódy pre domáce vzdelávanie konať 9. októbra 2018. Prihlasovací formulár nájdete nižšie na tejto stránke. Prijaté prihlášky budeme považovať za záväzné.

Termín: 9. október 2018 (9:00 – 16:30)
Miesto: Bratislava (Indícia, Rovniankova 15, Bratislava – Petržalka)
Lektori: Dagmar Môťovská
Prihlasovanie: do 3.10.2018 (alebo do naplnenia kapacity)

Základný prístup Hejného metódy výučby matematiky, konštruktivizmus, môžete ako rodičia využívať aj pri domácom vzdelávaní. Na školení sa dozviete, ako pracovať s deťmi v malej skupine, prípadne ako viesť jedno dieťa; ako začať s Hejného metódou vo vyšších ročníkoch, či ako zavádzať konštruktivistické prvky do vzdelávania, ak sa dieťa v škole učí klasickým spôsobom.

Oboznámite sa so základnými princípmi vyučovania Hejného metódou, s teóriou budovania schém, s matematickými prostrediami a s novou rolou učiteľa. Predstavíme Vám koncepciu učebníc a didaktické pomôcky, ukážeme ako treba s nimi pracovať. V diskusii bude priestor aj na zodpovedanie konkrétnych otázok, ktoré prináša výučba v domácom prostredí.
 
Poplatok a spôsob úhrady:

  • 50 € (zahŕňa odborný program, kávové občerstvenie)
  • poplatok je potrebné uhradiť do 14 dní od prihlásenia (najneskôr však 3.10.2018)
  • poplatok možno uhradiť bankovým prevodom, na faktúru, cez TatraPay alebo CardPay (úhrada v hotovosti nie je možná)
  • každý účastník školenia získa zľavový kód na nákup pomôcok cez eshop.ucmeradi.sk (bude zaslaný mailom 2 týždne po školení)

Program školenia:

  • utorok od 9:00 do 16:30
  • podrobný rozpis programu dostanú prihlásení účastníci e-mailom zhruba týždeň pred podujatím
  • program je určený rodičom, ktorí svoje deti doma učia, alebo by chceli učiť matematiku Hejného metódou, ale aj rodičom, ktorých deti sa v škole učia Hejného metódou

Pred prihlásením a účasťou Vás chceme upozorniť, že počas podujatia môže byť prítomný fotograf a fotograficky zaznamenávať jeho priebeh. Takto získané fotografie budú podľa VOP môcť byť použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami Indície.

Na Vaše otázky radi odpovieme cez skolenia@indicia.sk

UPOZORNENIE:

Prihláška je platná až vtedy, keď Vám do mailu príde potvrdenie o jej prijatí (systém ho zasiela automaticky do niekoľkých minút po odoslaní formulára). Ak takéto potvrdenie nedostanete, alebo sa Vám nedarí vyplniť formulár, kontaktujte nás čo najskôr na skolenia@indicia.sk, aby sme mohli situáciu riešiť.