RNDr. Dagmar Môťovská PhD.

Dlhoročná učiteľka matematiky a informatiky, ktorá učí deti od materskej škôlky až po študentov na vysokých školách. Školiteľka pedagogických zručností. Lektorka kurzov na rozvoj tímovej spolupráce, komunikácie, vedenia ľudí či motivácie. Venuje sa deťom z detských domovov, rizikovej mládeži, nadaným deťom, pomáha vychovávateľom či dobrovoľníkom. No a aby toho nebolo málo je to prvá Slovenka, ktorá získala certifikát odbornej garantky pre vyučovanie Hejného metódy. Nevieme, ako to všetko stíha a ešte v nadštandardnej kvalite, ale sme jej za to veľmi vďační a je pre mnohých z nás motiváciou.

Dada je mamou troch úžasných detí, ktoré ju celý život učia a nenechajú spať na vavrínoch.

Profesora Milana Hejného označuje za svojho veľkého učiteľa a tvrdí, že to najdôležitejšie, čo ju naučil, je prijímať veci s dôverou a láskou. Jej najväčšími koníčkami sú psychológia a knihy. Má rada otvorenú komunikáciu a slobodu, ktorá ale musí kráčať ruka v ruke so zodpovednosťou.

Dagmar Môťovská je odbornou garantkou vyučovania a lektorovania Hejného metódy na Slovensku. Okrem toho je učiteľkou matematiky a informatiky pre žiakov rôzneho veku – od malých prvákov až po učiteľov a rodičov. Má ich rada a sama sa od nich veľa učí. Snaží sa ich inšpirovať a povzbudzovať tak, ako ju vždy podporoval jej učiteľ, profesor Hejný.

Má skúsenosti s vyučovaním na viacerých školách, pracovala aj vo finančníctve a aj ako projektová manažérka v softvérovej firme. Založila neziskovú organizáciu Púpava, ktorá sa venuje zážitkovej výchove už 20 rokov. Aktuálne pôsobí na SZŠ Bajkalská v Bratislave.